Kto w 1838 r wynalazł Stereoskop?

James Maxwell
David Brewster
William Cooke
Charles Wheatstone
W 1838r fizyk angielski sir Charles Wheatstone zbudował aparat do oglądania obrazów przestrzennych i nazwał go stereoskopem. Skomplikowany, nieporęczny stereoskop zwierciadlany pozostał jednak tylko ciekawostką bez praktycznego zastosowania. Dopiero wynalezienie przez David Brewster’a stereoskopu soczewkowego stanowiło znaczny postęp w stereoskopii.
M
0
Popraw to pytanie
4
Bardzo interesujące!
zasięg: raczej globalneodkryciatechnikatechnologia

Odpowiedzi według kraju

James Maxwell
David Brewster
William Cooke
Charles Wheatstone
odpowiedzi
flagStany Zjednoczone
10%
8%
0%
81%
37
flagWielka Brytania
28%
28%
4%
38%
21
flagPolska
27%
28%
15%
28%
813
flagNiemcy
43%
23%
6%
26%
64
flagAustria
25%
45%
5%
25%
20
flagIndie
30%
20%
40%
10%
10
flagGrecja
30%
50%
10%
10%
10